Flaga Polska

Miejsce:

D.W. JANOSIK, Powroźnik k. Krynicy Górskiej

Aktywny obóz dla dzieci i młodzieży TUS 

Terminy:

02 – 09.07.2022

Prowadzący: Grzegorz Malinowski

Dla kogo?

Obóz dla dzieci i młodzieży, która:

 • chce zadbać o swój rozwój psychiczny oraz fizyczny,
 • chce spędzić czas wakacji w bezpiecznym środowisku,
 • chce zawrzeć nowe znajomości oraz móc podzielić się swoimi doświadczeniami,
 • lubi się bawić i chce przeżyć niesamowitą przygodę!

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 7 – 18 lat

Hotel

Dom Wczasowy “Janosik”

D.W. Janosik  to wyjątkowy ośrodek, położony w bliskim sąsiedztwie gór, lasów i leczniczych uzdrowisk.

Położony na południu Polski, w Powroźniku, nad czystą wodą, w bliskości lasów i pasm górskich. Bliskość uzdrowisk: Krynicy i Muszyny i bardzo dobre z nimi połączenia komunikacyjne stwarzają dogodne warunki kuracyjne.

Doskonałe warunki do korzystania ze spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej, jak również przejażdżek dorożkami, a zimą saniami.

Bliskość szlaków pieszych i rowerowych sprawia, że kompleks położony wśród gór i lasów docenią także fani aktywnego wypoczynku. Ośrodek jest przystosowany do organizacji wypoczynku dla dzieci, na które czeka plac zabaw na świeżym powietrzu i pokój zabaw z bogato wyposażoną biblioteką książek, gier i zabawek.

W ośrodku znajdują się pokoje 3, 4, 5 – osobowe.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się szereg atrakcji, w tym m. in.: wielofunkcyjne boisko, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego oraz stół do bilardu.

Program Sportowy

 • survival (zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu mające na celu trening samodzielności)
 • budowanie szałasów, nauka kamuflażu
 • gry zespołowe rozwijające współpracę oraz komunikację
 • nauka gry w ultimate frisbee i dwa ognie
 • gra terenowa wśród dzikiej przyrody

Program Animacyjny

Każdego dnia po zajęciach zapraszamy na wspólny odpoczynek i integracje w postaci wieczornych animacji.

W programie między innymi podchody oraz autorskie gry terenowe, ogniska z kiełbaskami oraz wieczory z grami planszowymi.

Trening Umiejętności Społecznych

5 BLOKÓW ZAJĘĆ DZIENNIE z podziałem na grupy wiekowe, w tym:

Trening Umiejętności Społecznych – cykl zajęć organizowany w Terapeutycznej od lat, cieszący się niezwykłą skutecznością w uczeniu dzieci ważnych umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy trenują takie kompetencje społeczne, jak współpraca w grupie, asertywność, komunikowanie swoich potrzeb, wyrażanie swoich emocji i ich rozpoznawanie u innych, czy też rozwiązywanie konfliktów bez użycia agresji. Prowadzący najpierw przekazują dzieciom wiedzę o tym, dlaczego te umiejętności są takie ważne, a także, jakie korzyści mogą dzięki nim osiągnąć. Gdy zdobędą już konieczną wiedzę, mogą ćwiczyć te umiejętności w grupie – przykładowo poprzez odgrywanie scenek czy rysowanie, tak by potrafić wykorzystać te kompetencje w codziennych sytuacjach.

Teatr Emocji – zajęcia mają formę nauki przez zabawę – uczestnicy tworzą swoje kukiełki, bawią się w teatrzyk cieni, czy też odgrywają improwizowane scenki. W ten sposób utrwalają zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Główny nacisk jest tu położony na emocje – ich nazywanie oraz rozpoznawanie u siebie i innych ludzi. Uczestnicy uczą się także ekspresji emocji, która powinna być społecznie akceptowalna, czyli taka, która nie wyrządza innym krzywdy. W czasie zajęć dzieci mogą nauczyć się przykładowo, jak mogą odnaleźć w sobie swoje mocne strony, a także jak radzić sobie ze złością.

Zajęcia sportowe –  zaplanowaliśmy wiele możliwości aktywności fizycznej – zarówno w ośrodku, jak i na świeżym powietrzu. Na uczestników czekają sporty zespołowe, takie jak piłka nożna i koszykówka, dzięki którym mogą oni uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Podczas obozu organizujemy ponadto różnorodne zabawy ruchowe, by dzieci mogły wypocząć, spędzić wartościowy czas z rówieśnikami oraz rozładować swoje pokłady energii. Ponadto, w planie jest  relaksacja podczas spacerów krajoznawczych oraz wycieczki trekkingowe.

Warsztaty twórczości – w czasie zajęć dzieci wykonują różnorodne prace plastyczne, zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Zachęcamy dzieci do rozwijania swojej kreatywnej strony, dzięki czemu stymulowana jest wyobraźnia, zdolności manualne oraz motoryka dziecka. Poprzez pracę twórczą utrwalają także umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym.

Celem zajęć jest między innymi:
 • trening umiejętności społecznych i komunikacyjnych
 • warsztat współpracy w grupie
 • uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
 • odreagowanie napięć emocjonalnych
 • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów
 • Teatr emocji i warsztaty kreatywności
Terapeutyczna  –  więcej>>>

Cena

2799 zł/osoba

‼️Możliwość realizacji Bonu Turystycznego‼️

Cena zawiera

 • 7 noclegów
 • pełne wyżywienie (dodatkowo podwieczorek lub drugie śniadanie w postaci zdrowych musów owocowych DRUGIE ŚNIADANIE oraz woda pitna na zajęciach)
 • transport autokarem LUX
 • zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych
 • zajęcia animacyjno-sportowe z kadrą Fundacji Terapeutycznej oraz AB active – liderem aktywnego wypoczynku
 • realizacja zajęć animacyjnych
 • całodobowa opieka kadry
 • zawody, nagrody
 • pamiątki z wyjazdu “gadżety-niespodzianki”
 • ubezpieczenie NNW i podatek VAT

Wyżywienie

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) + zdrowa przekąska

Całodzienny dostęp do wody pitnej.

Transport

Autokar LUX firmy Raftrans –  na trasie Warszawa – D.W. Janosik – Warszawa

Ubezpieczenie

Obowiązkowe: NNW Uniqa

Dodatkowe: koszty rezygnacji – 3% wartości imprezy

Linki

Dom Wczasowy „Janosik” więcej >>

 

Adres

Dom Wczasowy „Janosik”
Gedeon Richter Polska Sp. z o. o.

Powroźnik 44 k. Krynicy-Zdrój

33-370 Muszyna

Rezerwacja i kontakt

Rezerwację miejsca należy rozpocząć od rozmowy zapoznawczej z jednym z psychologów prowadzących zajęcia na naszym obozie. W trakcie 50 minut prowadzący porozmawia zarówno z dzieckiem jadącym na wyjazd jak i rodzicem, dzięki czemu pozna indywidualne potrzeby każdego dziecka. Rozmowa może się odbyć stacjonarnie w Terapeutycznej na Ursynowie lub zdalnie. Koszt rozmowy to 100 zł.

Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną bądź mailową lub na miejscu w Terapeutycznej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Translate »