Flaga Włochy

Region narciarski:

SKI-TOURING w Passo San Pellegrino

Hotel:

COSTABELLA i SNOWTHRILL

Termin:

23 – 30.03.2024

 

Prowadzący: Ania i Beniamin, Uxio, Malina, Gosia i Piotr

Słowo o ofercie

Jest coś cudownego w Passo San Pellegrino i na pewno składa się na to wiele detali takich jak wspaniali ludzie, przygotowanie i jakość tras narciarskich, fantastyczne hotele, regionalna kuchnia Trentino, możliwość pójścia na biegówki czy odwiedzenia miasteczka Moena.

Skitour to forma narciarstwa, gdzie narciarz używa skórek pod nartami do wspinaczki na szczyt góry, a następnie zjeżdża w dół, łącząc techniki zjazdowe. Jest to nie tylko aktywność fizyczna, ale także sposób na eksplorację dzikiej przyrody górskich krajobrazów.

Passo San Pellegrino to naprawdę wyjątkowe miejsca dla miłośników skitouringu. Położone w malowniczych Dolomitach, oferują niezapomniane widoki, które rozpieszczają oczy każdego narciarza. Ich teren jest pełen różnorodnych tras, które zaspokoją zarówno potrzeby początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Niezależnie od tego, czy szukasz łagodnych zboczy do rozpoczęcia swojej przygody z tą formą narciarstwa, czy też wymagających stoków dla zaawansowanych, te miejsca mają wszystko, czego potrzebujesz. Co więcej, ich dogodne położenie sprawia, że są łatwo dostępne z pobliskich miejscowości, co ułatwia planowanie i organizację wyprawy skitourowej.

A to wszystko pod opieką doświadczonych Ski Tourowców; Gosi i Piotrka.

Hotel

HOTEL COSTABELLA*** – więcej>> 

Wspaniały i kameralny górski hotel na stoku. Hotel z długą historią, całkowicie odrestaurowany z najwyższej jakości materiałów w połączeniu drewna i szkła. W większości pokoi jest balkon. Właściciel hotelu Patrizio z wielką pieczołowitością dba o każdy szczegół, począwszy od najlepszej obsługi i serwis, przez starannie dobrane menu i wina, wykwintną kuchnię, po miły poczęstunek podczas lunchu.

Do dyspozycji gości jest taras słoneczny, American Bar, czytelnię i Stube. Hotelowe SPA (tylko dla dorosłych) oferuje saunę suchą i mokrą, i pokój relaksu.

HOTEL SNOWTHRILL  I PIZZERIA – więcej>> 

Snowthrill to aneks hotelu Costabella na przełęczy San Pellegrino w Val di Fassa, położony zaledwie rzut kamieniem od wyciągów narciarskich i charakteryzujący się serdecznością, gościnnością oraz przytulnym i nowoczesnym wyglądem. Do dyspozycji gości jest wszystko co posiada hotel Costabella. Śniadania odbywają się w Snowthrill, a obiadokolacje wydawane są w hotelu Costabella.

 

Wyżywienie

HB – śniadania i obiadokolacje w sali restauracyjnej Costabella.

Śniadania – bufet śniadaniowy z możliwością zamówienia kawy do stołu. Dania na ciepło (jajka, boczek) i zimno (wędliny, sery, jogurty, warzywa i owoce). Do picia w bufecie woda, soki, mleko.

Obiadokolacje w hotelowej restauracji, menu z kuchnią włoską i europejską. Do każdego posiłku podawana jest woda źródlana.

Starter w formie bufetu: warzywa do skomponowania sałatek, mozarella.

Obiadokolacja serwowana: restauracja serwuje dania a la carte, 4 menu do wyboru: tradycyjne, lekkie, wegetariańskie i alternatywne.

Podczas posiłków wszyscy siedzą przy określonym stoliku i po wcześniejszym określeniu w jakiej konfiguracji.

Prowadzący

Gosia i Piotrek to para młodych ludzi, którzy swoją pasję do narciarstwa, w tym do skitour’ów przekazują innym. Od dawna jeżdżą na nartach zarówno amatorsko jak i sportowo, ale bardzo lubią wspinać się po zboczach gór i zjeżdżać poza trasami. Najczęściej można ich spotkać w polskich Tatrach, ale również na szlakach w wysokich górach Gruzji i we Włoszech. Corocznie spotykamy ich jako instruktorów narciarstwa zjazdowego w teamie AB active, a tym razem zaprosiliśmy ich do szkolenia grup skitur’owych. Ich profesjonalizm, duże doświadczenie, umiejętność pracy w grupie, pozytywne myślenie i uśmiech przekłada się na szybkie postępy i aktywne uczestnictwo w szkoleniu. To prawdziwi przewodnicy i instruktorzy, którzy doskonale wiedzą jak zachęcić uczestników do eksplorowania kolejnych tras na szlakach górskich.

Program sportowy

Każde wyjście na skitour’y zbliża nas do odczuwania piękna krajobrazu górskiego, pięknych szczytów i bliskości z naturą. Podczas wycieczek na skitour’y można odkryć to wszystko, co do tej pory zostało przeoczone zjeżdżając po stokach narciarskich czy wjeżdżając wyciągami. Wysiłek podczas takiej aktywności, powoduje wysokie endorfin, ładujące akumulatory w naszym organizmie, dodaje pewności siebie i napawa pozytywnym myśleniem.

 

Każdy dzień Skitour’owy rozpoczynamy zbiórką, sprawdzeniem sprzętu i pokonaniem trasy, która jest dostosowana do poziomu umiejętności i sił każdego z uczestników. W planach jest szkolenie z zakresu techniki podchodzenia, wspinaczki, zjazdów po trasach i poza trasami narciarskimi.

Jeśli sił będzie mniej to zaplanujemy tak program, aby móc wesprzeć się wyciągami i szkolić technikę podchodzenia, albo tylko jazdy poza trasami w sprzęcie skitour’owym.

 

Możliwość połączenia szkolenia narciarskiego 3 dni + ski-tour 3 dni.

Wypożyczalnia sprzętu ski-tour na miejscu.

FAQ

Kto może zapisać się na skitour’y?
Każdy kto chce poznać ten rodzaj narciarstwa. Zapraszamy osoby zupełnie początkujące jak i średniozaawansowane. W zależności od ilości uczestników, poziomu umiejętności i przygotowania fizycznego stworzymy jedną lub dwie grupy.

Jaki sprzęt trzeba zabrać na skitour’y?
Specjalistyczny sprzęt skitour’owy w tym buty, narty, foki, kijki, kask, plecak, odpowiednią odzież, czapkę, rękawice, okulary.

Sprzęt można mieć ze sobą na miejscu lub wypożyczyć na miejscu. Kontakt do wypożyczalni zostanie podany bezpośrednio do zainteresowanej osoby takim rozwiązaniem.

Czy trzeba wykupić skipassy?
Dla grupy skitour’owej skipassy zostaną wykupione na miejscu, jeśli tego będzie wymagać sytuacja i będzie miało na celu wesprzeć w szkoleniu osób początkujących.

Program animacyjny

Animacje dla dorosłych – codziennie w ramach Apres Ski lub po kolacji

Skipass

6-dniowy: jeśli będzie łączenie realizacji szkolenia SKI TOUR’OWEGO i narciarstwa zjazdowego.

 • 100 km. tras narciarskich
 • wysokość 1100-2514 n.p.m.
 • 23 nowoczesne wyciągi
 • 2 ośrodki dla dzieci z dywanikami
 • 2 snowparki
 • możliwość treningu na tyczkach
 • 30 km tras biegowych
 • punkt widokowy Col Margherita
 • trasa FIS Pucharu Świata La Volata

Linki

Hotel Costabella – więcej>>

Hotel Snowthrill więcej>> 

Skimap – więcej >>

Meteo – więcej >>

Webcam – więcej >>

Bezpieczna Rezerwacja – więcej>>

Cena

OSOBA DOROSŁA:

Hotel Costabella – 899 euro/osoba/pobyt

Hotel Snowthrill – 799 euro/osoba/pobyt

Cena dotyczy zakwaterowanie w pokoju Comfort.

Cena zawiera

 • 7 noclegów w hotelu Costabella / Snowthrill
 • wyżywienie HB + woda do posiłków
 • wejście do strefy Wellness (only for adults)
 • rezerwację miejsc na lunch w Snowthrill
 • realizację programu sportowego i animacyjnego
 • gadżet dla każdego uczestnika
 • opiekę organizatora
 • podatek VAT

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoi
 • transportu
 • skipassu
 • szkolenia
 • wypożyczenia sprzętu
 • napojów do obiadokolacji
 • lunchy na stoku
 • ubezpieczenia
 • tourist tax

Dodatkowe opłaty

SZKOLENIE SKITOUR’OWE:

ADULTS: 5-8 osób – 350 euro

Możliwość połączenia nart 3 dni i ski-tour 3 dni.

 

WYPOŻYCZALNIA sprzętu ski-tour na miejscu:

6 dni – € 195,00 – 10% dla AB active = 175,50 euro
narty, buty i kije

3 dni – około 100 euro / osoba

 

SKIPASSY – jeśli będą potrzebne:

ADULTS: 299 euro/osoba/6 dni

 


DOPŁATY DO POKOI:

pokój superior – 200 euro/tydzień

pokój junior suite – 300 euro/tydzień

pokój suite – 400 euro/tydzień

pokój 1 osobowy –  300 euro/tydzień

 

Local tax – 2 eu/os/doba (powyżej 14 lat) – płatność w hotelu

Dokumenty

RODO AB active – więcej>>

OWU AB active – więcej>>

OWU Uniqa Multitravel – więcej>>

OWU Uniqa Kontynenty – więcej>>

Rezygnacja z ubezpieczenia przez AB active – OŚWIADCZENIE – więcej>>

Ubezpieczenia

Obowiązkowe:

 • pakiet MULTITRAVEL (KL+NNW+AS+OC+inne) na sumę 100.000 euro – koszt 25 euro/os./pobyt

Dodatkowe:

 • koszty rezygnacji – 3% wartości imprezy

Zalecane:

 • wyrobienie karty EKUZ, która gwarantuje podstawowe ubezpieczenie NFZ w krajach UE. Z doświadczenia wiemy, że placówki medyczne działają sprawniej jeśli pacjent posiada kartę EKUZ.

Samolot

W tym sezonie zimowym nie posiadamy biletów grupowych. Będziemy sugerować połączenia samolotowe i pomagać w transporcie bagaży i transferach z lotnisk.

Adres

Hotel Costabella

Hotel Snowthrill

Passo San Pellegrino 37

38035 MOENA

Włochy

Translate »